Czym jest ARC FORCE?

   Początkujący spawacz, przed wyborem swojego pierwszego zestawu, zasypywany jest wszelakiego rodzaju pojęciami z dziedziny spawalnictwa. Nie rzadko jednak, okazuję się że niektóre zwroty nie są do końca jasne, a część z nich wymaga odpowiedniego pochylenia się nad tematem.

ARC FORCE – Co to?

   Jest to funkcja zarezerwowana dla spawarek typu MMA, umożliwiająca regulacje dynamiki łuku spawalniczego. Dzięki ARC FORCE, spawarka na bieżąco reaguje na spadki napięcia, automatycznie zwiększając natężenie prądu, co umożliwia jednostajny rytm spawania. Włączenie funkcji powoduje zwiększenie prądu dostarczanego do elektrody w chwilach, w których napięcie spada. Im większy parametr funkcji ARC FORCE, tym twardszy łuk, który pozwala na głębsze wtopienie elektrody w powstałe jeziorko spawalnicze, a zarazem redukcję odprysków powstających w wyniku pracy z obrabianym materiałem.

   Dodatkowym, a zarazem jednym z najważniejszych atutów opisywanej funkcji, jest zapobieganie zwarć elektrody ze spawanym tworzywem. W momencie, w którym zbliżamy się do jeziorka spawalniczego, napięcie zaczyna spadać, co w przypadku urządzenia bez funkcji ARC FORCE, może zakończyć się przyklejeniem elektrody, jednak dzięki ustawieniu siły łuku, czyli podniesienie jej wartości oraz doprowadzenie do przyrostu natężenia, elektroda rozpocznie właściwą sobie pracę.

Jeden z najlepiej sprzedających się modeli w ostatnim czasie. Z płynną regulacją ARC Force.

Jakie urządzenie?

   Choć zdecydowana większość urządzeń dostępnych na rynku posiada w swoim standardzie funkcję ARC FORCE, to jednak nie każda spawarka z którą będziemy mieli styczność przy wyborze swojego pierwszego sprzętu będzie ją posiadać.

   Wybór zawsze pozostaję po stronie klienta, choć najczęściej nawet doświadczeni spawacze wybierają aparat z systemem ARC FORCE, ze względu na ułatwioną mechanikę obróbki materiału.

Przedłużona gwarancja EasyProtect®

Zyskaj nawet 3 lata dodatkowej ochrony dla swojego sprzętu

dowiedz się więcej